Dietetyk radzi

5 sposobów jak być pięknym od środka

5 sposobów jak być pięknym od środka Quality Food

Odpowiednie nawodnienie i nawilżenie

Odpowiednie nawilżenie to klucz nie tylko do pięknej i promiennej cery, lśniących włosów czy mocnych paznokci. To przede wszystkim sprawnie funkcjonujący cały organizm, odpowiednio odżywione komórki, wysoki poziom koncentracji i energii oraz zdrowy układ krwionośny… Woda to życie, a my w 70% składamy się z wody. Najlepiej wchłania się wypijana małymi łykami przez cały dzień, nie tylko po całym dniu pracy. Chcesz czerpać jeszcze więcej benefitów? Wybierz wodę kokosową – to prawdziwa bomba naturalnych substancji nawilżających i wzmacniających organizm. Woda kokosowa jest doskonałym źródłem potasu, magnezu, sodu oraz witaminy C. Zawiera również kinetynę – składnik, który opóźnia procesy starzenia się komórek.

Jedz zdrowe tłuszcze

Orzechy, olej lniany, tłuste ryby… nie tylko odejmują nam lat i sprawiają, że piękniejemy, lecz wręcz pomagają w redukcji kilogramów. Wchodzą w skład struktury błon komórkowych uelastyczniając je, dzięki czemu tlen z łatwością wnika do wnętrza komórki i … spala tłuszcz!

Białko nie tylko zwierzęce

Białko jako materiał budulcowy jest niezwykle cenny w zachowaniu pięknej skóry i zgrabnej sylwetki. Jeśli chcecie być piękni sięgajcie również po białka roślinne, które są znakomitym źródłem aminokwasów, błonnika pokarmowego, a co ważne nie zawierają cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych.

Kolory na talerzu

Im bardziej kolorowy i urozmaicony będzie Wasz styl odżywiania tym na dłużej zachowacie piękno i zdrowie. Najbardziej cenne są fioletowe, czerwone, pomarańczowe i zielone warzywa i owoce. Ich moc jest tak duża, że potrafią oddziaływać na nasze geny wyciszając te wywołujące choroby i stan zapalny oraz aktywując jednocześnie tzw. „geny długiego życia”. Korzystajcie koniecznie, póki mamy na nie sezon!

Zadbaj o szczęście

Uśmiechnięta buzia to najładniejsza buzia na świecie. Jeśli chcecie być piękni, młodzi i szczęśliwi – dbajcie o jelita! Czy wiecie, że aż 90% serotoniny – hormonu szczęścia –  jest produkowany właśnie w jelitach? Jedzcie błonnik, kiszonki i fermentowane produkty mleczne, a Wasze dobre bakterie odwdzięczą się doskonałym humorem, zdrowiem i nieskazitelną sylwetką.

Aneta Korzeniecka Dietetyk kliniczny